Noclegi Willa Leśna Zakopane

Atrakcje

Zakopane to miejsce niepowtarzalne. Tutaj odnaleźć można wszystko: znane zabytki, międzynarodowe sportowe zawody, ciekawe imprezy kulturalne i… wymarzony, błogi wypoczynek.

Zakopane zimą

Zakopane nie bez przyczyny nazywane jest zimową stolicą Polski. Właśnie tu znajduje się Wielka Krokiew. Od 2003 roku odbywają się na niej zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Słynna zakopiańska skocznia ma już 90 lat. Jest udostępniona dla zwiedzających. Można wjechać na jej szczyt kolejką krzesełkową.

Zakopane to również doskonały ośrodek sportowy. Bardzo liczne trasy narciarskie mają różne poziomy trudności, długości szlaku oraz stopnie nachylenia. Każdy narciarz i snowboardzista znajdzie dopasowany do swoich umiejętności stok. Trudno wymienić wszystkie wyciągi narciarskie Zakopanego. Najsłynniejsze to: Kasprowy Wierch, Nosal, Harenda, Szymoszkowa. W niewielkiej odległości od miejscowości (od 15 do 30 minut  jazdy samochodem) usytuowane są również inne kompleksy, np. Małe Ciche, Litwinka, Kotelnica, Jurgów.

W najbliższej okolicy Zakopanego oraz w samej miejscowości zlokalizowane są dobrze utrzymane trasy do narciarstwa biegowego (m.in. Centralnego Ośrodka Sportu, na Równi Krupowej, na Siwej Polanie). Goście pokoi Willi Leśnej, którzy nigdy nie próbowali swoich sił na biegówkach lub nie mają odpowiednich nart, mogą skorzystać z usług wielu wypożyczalni sprzętu sportowego i szkółek narciarskich. W wypożyczalniach odnajdą również wyposażenie do ski touringu ­– zimowych wycieczek tatrzańskimi szlakami na specjalnie dostosowanych nartach. Z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego sprzętu i trasy.

A co Willa Leśna oferuje tym, którzy nie mają ochoty spędzać urlopu na stoku? Zapraszamy na kuligi z pochodniami i pieczeniem prosiaka lub wieczory w góralskim stylu z kapelą i tradycyjnymi potrawami regionu. W Zakopanem można także wybrać się na lodowisko, przejażdżkę skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem, snow rafting i inne zabawy na śniegu.

Zakopane latem

Lato w Zakopanem to przede wszystkim czas pieszych lub rowerowych wycieczek okolicznymi szlakami górskimi bądź spacerowymi. Poszukujących adrenaliny zachęcamy do spróbowania swoich sił na quadach lub wyprawach off-road. Taki terenowy wyjazd odbywa się z przewodnikiem, wyznaczoną trasą.

Lato to również czas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w Zakopanem. Podczas festiwalu organizowane są występy zespołów regionalnych, barwne korowody, Mistrzostwa Podhala w Powożeniu, wystawy, warsztaty, kiermasz sztuki ludowej oraz wiele innych imprez towarzyszących.

Willa Leśna Noclegi Zakopane Noclegi Zakopane Willa Leśna

Noclegi Zakopane Willa Leśna Willa Leśna Noclegi Zakopane

Poza sezonem

Właściwie w Zakopanem sezon nigdy się nie kończy. Oferta rekreacyjna i kulturalna miasta jest tak różnorodna, że każdy – niezależnie od pory roku – znajdzie tu coś dla siebie. Bez wątpienia atrakcją Zakopanego są zabytki i znane punkty turystyczne (drewniany kościół z XIX wieku, tradycyjne zagrody góralskie, Muzeum Tatrzańskie, zakopiańska starówka, Krupówki, Gubałówka, sanktuarium na Krzeptówkach, Teatr Witkacego, cmentarz na Pęksowym Brzyzku) oraz imprezy kulturalne, np. Zakopiańska Wiosna Jazzowa.

Tym z Państwa, którzy nie wyobrażają sobie wypoczynku bez wodnych szaleństw, polecamy spływy pontonowe lub nasz zakopiański aquapark. Kompleks na Antałówce to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi i gwarancja dobrej zabawy. Posiada baseny, zjeżdżalnie, sauny, kręgle oraz taras z widokiem na Tatry. Zachęcamy również do odwiedzenia nieco oddalonych od Zakopanego Term Białka i Bukowina.

Dodatkowo polecamy paint ball, parki linowe lub propozycje edukacyjne, aby w czasie urlopu połączyć przyjemne z pożytecznym i zdobyć nowe umiejętności.

Niezależnie od pory roku można również wyruszyć na górską wyprawę w Tatry, Pieniny, Gorce. Zakopane to dobra baza wypadowa na dalsze wycieczki: do Krakowa, Wieliczki, Oświęcimia. Stąd wszędzie jest blisko!