Noclegi Willa Leśna Zakopane

Szczegóły informacji

Noclegi Willa Leśna Zakopane

"Skansen Taboru Kolejowego Chabówka"

W niewielkiej odległości od Zakopanego w miejscowości Chabówka czeka na Państwa niezwykłe „muzeum” – Skansen Taboru Kolejowego.  Skansen powstał na terenie dawnej parowozowni i słynie z najliczniejszej i jednej z najciekawszych kolekcji eksponatów związanych z historią kolejnictwa na ziemiach polskich. Na kilku torach urządzono ekspozycję parowozów, lokomotyw elektrycznych i spalinowych, wagonów, pługów, żurawi, i innego taboru specjalnego.

To właśnie z Chabówki wypożyczano czynny tabor muzealny do realizacji filmów pt. „Lista Schindlera”, „Skrawki”, „Przedwiośnie”, „Sława i Chwała”, „Przygody dzielnego wojaka Szwejka”, „Złoto Dezerterów”, „Aryjska Para”, „Karol”, „Summer Love”, „Szatan z siódmej klasy”, „Katyń”, „Doktor Halina” (Teatr TVP), „Wichry Kołymy”, „Historia Roja”, „Syberiada”, „Wyprawa na Księżyc”, „Panie Dulskie”.

powrót

Ostatnie wpisy"XXI Zawody o Wielkanocne Jajo"

Zawody na Starym Sprzęcie o "Wielkanocne Jajo"  

22 KWIETNIA 2019- tradycyjnie w Lany Poniedziałek - Kalatówki


Leo Rojas zaczaruje Zakopane w czasie majówki

Majówka w Zakopanem to świetny pomysł na spędzenie długiego weekendu. W tym samym czasie będzie tam też Leo Rojas, wirtuoz fletni Pana. Da koncert, o którym już jest głośno.

5 maja - Polana Szymoszkowa
 


"Puchar Świata w Skokach Narciarskich"

Już w styczniu 2019 roku największe, a zarazem najbardziej prestiżowe zimowe wydarzenie - Puchar Świata w Skokach Narciarskich ponownie zawita do Zakopanego.